Európában a méhnyakrák a második leggyakoribb daganatos megbetegedés a 45 éven aluli nők körében. Hazánkban is súlyos a helyzet, évente több mint 400 nő veszti életét a betegségben, pedig ha időben felismerik, akkor nagy eséllyel gyógyítható.
Kiemelkedő szerepe van a méhnyakrák megelőzésében a felvilágosító előadásoknak, információknak, nőgyógyászati szűréseknek és a védőoltásnak.
A rendszeres testmozgás az egészséges életmód egyik alappillére és sok betegség megelőzésében fontos szerepe van. Érdemes beépítenünk mindennapjainkba, különösen ebben a nehéz időszakban. Ehhez nyújtunk egy kis segítséget gyógytornász által készített videókkal:
Tartásjavító, ülő nyak-válltorna:
Csípő-gerinctorna háton fekve:
Kedves Lakosaink!
Érdekli Önt, hogy testében milyen az izom, zsír és testvíz összetétel? Mennyi az ásványi anyagok, fehérje aránya? Szeretne pontos adatot kapni testtömeg-indexéről?
Közeledünk a tavasz felé, szeretnénk csinosak lenni. Talán most van a megfelelő idő, hogy diétába kezdjünk, vagy csupán arra is lehetőséget kaphatunk, hogy tisztában legyünk testünk aktuális állapotával.
Éljen az INGYENES testösszetétel analízis lehetőségével és foglaljon időpontot nálunk!
Az alábbi rövid videóban bemutatjuk a mérés folyamatát, ami gyors és egyszerű! Az eredmények értelmezésében pedig dietetikusunk nyújt segítséget.
2021 februárjától minden kedden 9 és 12 óra között várjuk Önöket előre egyeztetett időpontban. Első alkalom: 2021.02.02.
Bejelentkezés a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, vagy a következő telefonszámokon lehet: 06301796576, 06706463594
Helyszín: EFI Iroda - Kecskemét, Piaristák tere 7. ESZII 1. emelet 118.
Keressenek bennünket bizalommal!
A kecskeméti EFI csapata
A kecskeméti Alzheimer Café szeretettel ajánlja az érdeklődők figyelmébe Kosztáné Hadházi Tünde – Somorjai Ildikó – Török Emőke által elkészített „Együtt töltött idő – Közösségi játékok, aktivitások demenciával élőknek” című könyvét, amely 2020 szeptemberében jelent meg. A kötet elsősorban azoknak készült, akik magánéletük, vagy munkájuk során demens betegekkel foglalkoznak. A könyv célja, hogy a különféle tevékenységek, játékok által, -melyek elősegítik az állapotromlás lassítását, javítják az általános közérzetet és erősítik a valahová tartozás érzését- a betegeknek magas szintű testi-lelki jóllétet biztosíthassanak a gondozók (akár családtagok, akár a szociális területen dolgozók).
A kötetbe az alábbi linken lapozhatnak bele: https://issuu.com/tegy-az.../docs/egyutt_toltott_ido-ok
A Somorjai Ildikóval készített virtuális könyvbemutató pedig itt érhető el: https://www.youtube.com/watch?v=65UvOVlarhU
Fotó: Getty Images
Az ősz végétől kezdve a nappalok már egyre rövidebbek és hidegebbek, egyre kevesebbszer bújik elő a nap és fokozatosan minden szürkeségbe borul, ezzel párhuzamosan pedig sokkal kevesebb időt töltünk a szabad levegőn.
Fotó: www.qubit.hu
Kétségtelen, hogy a COVID-19 járvány mindannyiunk életére hatással van, és jelentős mentális terhet ró ránk. A mindent átható bizonytalanság, a számtalan egymásnak ellentmondó információ felháborodást és türelmetlenséget eredményez, az emberek pedig előszeretettel minősítik egymás viselkedését a járvány idején. Ezzel párhuzamosan a gyermekek körében is megjelent egy új típusú iskolai bántalmazás, a COVID-bullying. Azokat a tanulókat, akikről kiderül, hogy pozitív lett a teszteredményük, megszégyenítik, csúfolják, kiközösítik a társaik. Előfordul, hogy bántó üzeneteket kapnak az otthon tartózkodó gyermekek, akik azonban védtelenek, így jogtalanul éri őket a megkülönböztetés.
Számos olyan kémiai anyag vesz minket körbe a mindennapi használati tárgyainkban, belső tereink berendezéseiben, az elfogyasztott élelmiszerekben vagy akár a levegőben is, amelyek egészségünkre káros hatással lehetnek. Mivel a kémiai anyagoknak történő kitettség valamennyiünket érint, ezért az Európai Környezetvédelmi Ügynökség és az Európai Bizottság közös kérdőíves felmérést végez a lakosság bevonásával, melyet Magyarországon a Nemzeti Népegészségügyi Központ koordinál.
A kérdőív célja, hogy felmérje, mit tudnak és gondolnak az európai polgárok a kémiai anyagok egészségre gyakorolt káros hatásairól, illetve milyen aggodalmaik, információs szükségleteik és kérdéseik vannak a témával kapcsolatban.
A kérdőíves felmérés elérhető az alábbi linken: http://www.askallo.com/s/hbm4eu20
A kérdőíves felmérés anonim a GDPR előírásainak megfelelően.
A kérdőívről bővebben az alábbi linken tájékozódhatnak. https://www.nnk.gov.hu/index.php/kerdoives-felmeres
További információk, hazai szakmai portálok:
https://www.dohanyzasvisszaszoritasa.hu/
https://fokuszpont.dohanyzasvisszaszoritasa.hu/
„A teljesítőképességünk határa sokkal messzebb van annál, mint amit gondolunk magunkról.”
/Kemény Dénes/
„A sport a test útján nyitja meg a lelket.”
/Szent-Györgyi Albert/
„Az egy csoda, ahogy az ember csak beköti a cipőfűzőjét, és elindul a szabadba mozogni. Ez mossa át az ember lelkét a legjobban, mert ilyenkor csak önmagára és a belső világára gondol.”
/Kiss Mari/
Segítünk leszokni a dohányzásról! Próbálja ki az ingyenes letölthető applikációval!
A dohányzással összefüggő alapvető viselkedésminták már a bölcsődébe, óvodába járó gyermekeknél bevésődnek!
Hazánkban a 13 és 15 év közötti tanulók több mint fele kipróbálta már a cigarettát élete során, s azok közül, akik rendszeres fogyasztók, minden ötödik 10 éves kora előtt szívta el első cigarettáját. A tanulók mintegy egynegyede jelenleg is cigarettázik. E riasztó arányok visszaszorításáért hívta életre az Országos Egészségfejlesztési Intézet (OEFI) a Ciki a cigi nevű programot, mely a fiatalkori dohányzás megelőzését és visszaszorítását tűzte ki célul.
Ehhez a programhoz csatlakozott a kecskeméti Egészségfejlesztési Iroda (EFI) is.
Bővebben: https://www.baon.hu/kozelet/helyi-kozelet/a-diakok-negyede-rendszeresen-cigizik-1760488/